Innovation Market | zvit-2016
back_arhiv-01

22-24 листопада 2016 року в Міжнародному виставковому центрі відбувся Міжнародний Форум “INNOVATION MARKET” (МФІМ).

Форум став унікальною за наданими можливостями подією, де винахідники, творці інноваційних технологій, автори Startup-проектів зустрілися зі своїми споживачами – менеджментом підприємств, які потребують технологічного оновлення виробничих процесів, акселераторами інвестиційних проектів, а також представниками ключових міністерств, інвестиційних структур України і Польщі, провідними експертами в різних сферах науки, економіки та бізнесу.

В ході Форуму 52 науково-дослідних інститути, 23 вищих навчальних закладів, 30 стартапів і комерційні організації представили понад 500 сучасних розробок і проектів у самих різних областях застосування. Були заслухані та обговорені доповіді понад 100 авторитетних вчених – експертів у ключових сферах розвитку економіки і соціуму.

Виставкові експозиції та заходи Форуму привабили понад 1000 відвідувачів.

В ході Форуму вперше в Україні відбувся фізичний краудфандинг – збір коштів для заохочення і розвитку найкращих стартап-проектів. Призовий фонд був сформований з надходжень від вхідних квитків, і всього за два дні досяг 51 250 гривень. Відвідувачі самостійно обрали переможців серед учасників Startup Алеї, проголосувавши за вподобаний проект спеціальною монетою.

Складові Форуму: Виставка, Конференція, Startup Алея.

Виставкова частина, на відміну від традиційних спеціалізованих заходів, не була присвячена певній галузі або напрямку промисловості. Головний критерій експозицій — новизна розробок, їх готовність до впровадження, яка може зацікавити кваліфікованого інвестора. Тому серед представленого панувало розмаїття напрямків: від медичних розробок, зокрема, роботизованого екзоскелету для інвалідів київського винахідника Антона Головаченка, вдосконалених шийних ортезів Харківського політехнічного інституту або унікальних гідрогелевих пов’язок з ефектом охолодження від Національного унівеситету “Львівська політехніка”, виробництво яких вже розпочато на прохання ДСНС України, до спеціальних автоматизованих промислових безпекових засобів, зокрема – системи геофізичного моніторингу для контролю стану величезних промислових об’єктів, наприклад, гребель ГЕС (“Львівська політехніка”), або оптичні та авіаційні розробки Національного авіаційного університету найширшого спектру застосування, в т.ч. у так важливій сьогодні для України військовій сфері.

Конференція, завдяки зусиллям організаторів і ентузіазму учасників, стала однією з найбільш резонансних подій Форуму. Насиченість виступів і дискусій забезпечила спільна участь в роботі Конференції як провідних українських вчених, керівників центральних органів влади і республіканських установ, так і відомих іноземних експертів, представників авторитетних міжнародних організацій, зокрема, ООН, а також великої групи польських експертів, політичних і державних діячів, які брали безпосередню участь у реформуванні польської економіки і суспільства та їх адаптації до норм ЄС, залучених до роботи на Форумі за сприяння Комітету Polska 3.0 (Республіка Польща).

Один лише перелік тематик пленарних і секційних засідань і доповідачів здатний вразити як актуальністю проблематики, так і зірковим, у повному сенсі цього слова, складом спікерів.

Хоча через це вкрай складно виділити окремі теми, проте не можна не відзначити деякі виступи, що містили, окрім грунтовного аналізу інформації, конкретні рекомендації для влади і бізнесу. Це, зокрема, “Інструменти фінансування інноваційних проектів: ”SME Instrument та InnovFin” (В.Ставнюк, Голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ), “Вихід на ринки ЄС через юрисдикцію Польщі” (Я.Романчук, президент Асоціації українського бізнесу в Польщі), “Демографія та соціальна політика України” (Е.Лібанова, академік, директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім.М.В.Птухи) і “Українські жінки в міжнародній бізнес-спільноті” (У.Чьолешиньска, Посол Програми ООН „Підприємницькі жінки“ у Польщі), “Про практику комерціалізації наукомістких проектів. Менеджмент інновацій” (О.Крупська, Президент Фундації «Національного розвитку та інновацій»), “Залучення грантових коштів в інноваційний розвиток України (Горизонт 2020)” (С.Шукаєв, професор Кафедри динаміки i міцності машин та опору матеріалів ММІ, НТУУ “КПІ”), “Інноваційні технології в с/г виробництві” (С.Пономаренко, академік, доктор біологічних наук, керівник Інституту УкрАгробіотех), “Довгострокове стратегічне планування взаємних інноваційно-фінансових потоків Ізраїль – Україна” (Є.Шульгін, засновник міжнародної організації London Issuing (Ізраїль).

Більш докладно: Теми і спікери доповідей і панельних дискусій пленарного залу.

Теми і спікери секційних засідань: ЕНЕРГЕТИКА, АПК ТА ПРОМИСЛОВІСТЬ, СОЦІАЛЬНА СФЕРА, ФІНАНСИ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ, ЕКОЛОГІЯ.

Startup Алея – високоорганізований спеціальний майданчик для представлення кращих вітчизняних інноваційних проектів. Організаторам вдалося залучити 25 провідних розробників, серед яких –  ABC, Talk with me Blocks, Hideez, Zattoch, Luciding, Braille device, Compressi, ConnectHome, Wow Ads, Force Emotion, IntRobots, Cup Navigator, Hushme, IZO LAB / FabLab Ukraine, SolarGaps, TOP Banks, Hi, Kitty, Cardiomo, Feel VR, Fractal Tools, BIOsens, Fabricator / FabLab, BrainZa,  ДКМ “ТУР” та інших.

За результатами голосування відвідувачів було обрано три переможця, між якими був розділений Призовий фонд, зібраний в ході краудфандінга:

1 місце – ABC, Talk with me Blocks – стартап, який об’єднав цифрові технології, доповнену реальність і звичні для дітей іграшки. Мета – привчити дітей до отримання задоволення від навчання, а також допомога дітям з аутизмом в розвитку їх комунікативних навичок. Набуття нових знань відбувається через гру, яка сприяє кращому їх засвоєнню. Наприклад, за допомогою нової програми можна, направивши планшет або телефон на кубик з буквою алфавіту, перетворити її в картинку з анімацією, а також озвучити складене слово. 50 % призового фонду – 25625 гривень.

2 місце – Fractal Tools – візуальний конструктор IoT-рішень, який дозволяє користувачам без знання програмування створювати розумні речі, об’єднувати їх в мережі, підключати до хмар, AI- і BI- елементам, а також створювати свої моб і веб-додатки і підключати до своїх розумним девайсів. 30% призового фонду – 15375 гривень.

3 місце – BrainZa – штучний інтелект для вирішення проблем з аналітикою. Система опрацьовує текст, генерує відповіді на запитання, розпізнає та систематизує мову. 20% призового фонду – 10250 гривень.

Ми висловлюємо подяку всім учасникам, відвідувачам, розробникам, вченим та співорганізаторам Міжнародного форуму “INNOVATION MARKET”. Враховуючи актуальність і державну вагу проблематики, охопленої в усіх сегментах його заходів, Кабінет Міністрів України видав Розпорядження про проведення Форуму на постійній основі.

До зустрічі на полях ІІ Міжнародного форуму “INNOVATION MARKET”.